U tohoto typu konstrukcí jsou příčné vazby skeletu tvořeny kloubově uloženými rámy.
Nejčastějším typem těchto konstrukcí jsou plnostěnné svařované rámy.

Díky svařování na automatické lince jsme schopni zajistit nadstandardní kvalitu svarů.
Výhodou rámových konstrukcí jsou minimální momentové účinky na základové konstrukce, což umožňuje výrazně optimalizovat rozměry základových konstrukcí. U plnostěnných rámových konstrukcí je rovněž možné po celé ploše haly maximálně využít prostor pod střešní rovinu. Příhradové rámové konstrukce v sobě spojují výhody rámových konstrukcí a konstrukcí s příhradovými kloubově uloženými vazníky.

Tento typ konstrukce se používá zejména u objektů s větším rozpětím. Vhodným příkladem mohou být tenisové haly.

Služby pro vás

Nevíte co vše bude potřeba v poptávce specifikovat?

Máme pro vás přehledný formulář

vede-ramove

Svařování rámů z plechů nám umožňuje provést optimální návrh konstrukce, a následně nabídnout zákazníkům ekonomicky výhodné řešení.

Rámové konstrukce systému VEDE

Rámy svařované z válcovaných profilů

Svařované rámy se u konstrukcí rámového charakteru používají nejčastěji. Umožnuji velmi ekonomický návrh s optimálním využitím profilů. Pro rámy z válcovaných profilů je možné využít běžně dostupný systém válcovaných profilů, což může v určitých případech značně urychlit výrobu a vlastní realizaci celého díla. Tyto typy konstrukcí jsou velmi často využívány u zemědělských objektů.

Příhradové konstrukce systému VEDE

Rámy příhradové

Příhradové konstrukce umožňují optimální návrh halových objektů s velkým rozpětím při současném architektonicky velmi zajímavém pojetí konstrukčního řešení. Pro výrobu příhradových rámů se používají uzavřené profily se zaoblenými hranami. Celá konstrukce působí velice esteticky.

Dodávaná řešení systému VEDE