Pro město Budišov nad Budišovkou jsme, jako generální dodavatel díla, realizovali novostavbu Rozhledny Kopřivná, která je součástí ,,Silesianky“ – stezky rozhleden a vyhlídkových míst v Euroregionu Silesia.

Rozhledna se nachází na vrcholu kopce Kopřivná v nadmořské výšce 641 m a je vysoká ve svém nejvyšším bodě 29,5 m. Z její vyhlídkové plošiny ve výšce 24 m je možné spatřit mimo jiné i vodní nádrž Kružberk.

Architektonický návrh ocelové konstrukce rozhledny kombinuje základní geometrické tvary. Koncept svou jednoduchostí a racionálním pojetím velmi dobře zapadá do dané přírodní oblasti, která je historicky vnímána jako krajina břidlice.

Konstrukce rozhledny je koncipována jako čtveřice sloupů z ocelových segmentů tvořících v půdoryse pravoúhlý kříž. V plechové výplni sloupů jsou vyřezány oblé prostupy, kterými prochází konstrukce schodiště a podest.

Jako výplň zábradlí je použitý perforovaný plech, který se také podílí na celkovém vzhledu rozhledny.

Rozhledna Kopřivná byla z naší strany předána v červnu letošního roku 2021, kdy se otevřela pro veřejnost a my pevně věříme, že díky svému umístění a krásné okolní přírodě s úžasným výhledem do okolí, přiláká mnoho turistů.

Toto dílo řadíme do portfolia atypických staveb.

Dílo bylo úspěšně dokončeno a předáno investorovi.

Investor akce: Město Budišov nad Budišovkou
Rok realizace: 2020-2021
Doba realizace: 12 měsíců
Zastavěná plocha: 83 m²