Na konci léta roku 2020 jsme měli tu čest, podílet se na realizaci novostavby víceúčelové sportovní jízdárny v obci Mladecko, asi 19 km od sídla naší společnosti.

Sportovní klub SK Sportino z.s. se sídlem v Opavě vybudoval v roce 2020 nový moderní jezdecký areál v obci Mladecko, kde se členové klubu věnují jezdeckému sportu. Klub zabezpečuje členům a veřejnosti podmínky ke sportování od úplných začátečníků až po vrcholové sportovce. V jezdeckém areálu, který obklopuje malebná příroda, panuje dobrá nálada a sportovní zápal. K dispozici je prostorná a zavlažovaná venkovní i krytá jízdárna se zázemím, na které navazuje nově vybudovaná stáj pro 16 sportovních koní, kolotoč a pastviny.

Novostavba víceúčelové sportovní jízdárny, kterou navrhl Ing. arch. Martin Matušek, byla provedena ve štíhlém rámovém provedení s volnou vnitřní dispozicí a to o rozměrech 24 x 66m s hřebenovou výškou 8,7m. Hala byla navržena ve složitém svažitém terénu tak, aby výškově netvořila krajinnou dominantu, ale naopak, aby vhodně zapadla do přírodního rázu okolní krajiny. Vnitřní sportovní povrch pokrývá jízdárenská písková směs, jejíž zvlhčování je zajišťováno dešťovou vodou, jímanou přímo ze střechy objektu.

Realizace této jízdárny z naší strany zahrnovala projekční konstrukční návrh objektu haly, výrobu, dodávku a montáž ocelového skeletu, dále kompletní provedení střešního a fasádního pláště řešeného z nezateplených trapézových plechů, realizaci posuvných fasádních vrat a v poslední řadě provedení klempířských a zámečnických výrobků.

Tak jako hlavní nosné rámy ocelové konstrukce, tak fasádní plášť haly, byl navržen ve stejném barevném provedení a to v odstínu červené RAL 3011 (višňová) se zvýrazňujícím bílým lemováním hran celé víceúčelové haly. Barevné provedení bylo navrženo v souladu se zažitým názvem místa realizace, kterému místní obyvatelé neřeknou jinak než „Na višňáku“.

Toto dílo řadíme do portfolia sportovních hal.

Dílo bylo úspěšně dokončeno a předáno investorovi.

Investor akce: SK Sportino z.s.
Rok realizace: 2020
Doba realizace: 4,5 měsíců
Zastavěná plocha: 1584 m²